Okna PCV i PVC od firmy Litex, renomowani producenci.
Litex jest częścią Marki okien Stolbud
okna pcv

Okna plastikowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Atrakcyjna cena zakupu wraz z wyżej wymienionymi zaletami sprawiły, że okna plastikowe są najpopularniejszym produktem w branży okienniczej. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

logo adams

Okna Passiv-Line

logo adams

Okna Premium-line

logo adams

Okna Comfort-Line

Od czego zależy jakość okien PCV?

Jakość okien plastikowych zależy głównie od komponentów użytych do ich produkcji. Ponadto istotne oddziaływanie na specyfikę wyrobu ma stosowana technologia produkcji oraz normy jakościowe danego producenta. Zdarzają się sytuacje, w których z tych samych materiałów przy użyciu różnych technologii powstają okna mające diametralnie inną jakość, co wpływa na ich parametry oraz komfort użytkowania.

Zalety okien plastikowych

Główną zaletą okien plastikowych jest ich trwałość oraz niski koszt zakupu. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne i wysoka szczelność pozwalają na zmniejszeniu kosztów w sezonach grzewczych. Ponadto cechuje je bardzo dobra izolacja akustyczna, którą można dodatkowo podwyższyć za pomocą dźwiękochłonnych pakietów szybowych. Stolarka plastikowa nie wymaga impregnacji w przeciwieństwie do okien drewnianych. W przypadku intensywnej eksploatacji warto co jakiś czas wyregulować i nasmarować okucia. Z kolei gładkie ramy umożliwiają szybkie i komfortowe czyszczenie.

Dużym plusem okien plastikowych jest ich dostępność w bogatej gamie kolorystycznej, a także dowolność dostosowania ich wykończenia do stylu wnętrza albo naszego gustu. Możemy wybierać pomiędzy kolorami jednolitymi, drewnopodobnymi z fakturą imitującą strukturę drewna lub bez niej. Niedawno w ofercie pojawiły się nawet kolory metaliczne, które dają bardzo ciekawy i oryginalny efekt.

Podstawową właściwością plastiku jest jego plastyczność. Dzięki niej profile można swobodnie modelować nie tylko wybierając standardowe kształty, ale również modele specjalnie przygotowywane na zamówienie klienta.

Masz pytania?

Chcesz zadać pytanie związane z ofertą. Zapytaj naszych doradców klienta.

Napisz do nas