Okna drewniane od firmy Litex, renomowani producenci.
Litex jest częścią Marki okien Stolbud
okna drewniane
slowinscy

Wybór stolarki okiennej to nie lada wyzwanie. Właśnie od tej decyzji zależy komfort użytkowania okien i ich eksploatacja. Według obiegowej opinii kilkanaście lat temu okna drewniane zostały wyparte z rynku przez inne technologie. A czy obecnie znów wracają one do łask? Czy warto wziąć pod uwagę ich wybór?

Oczywiście coraz więcej użytkowników wybiera stolarkę drewnianą ze względu na jej zalety.

Obecnie produkowane okna drewniane zapewniają nie tylko komfort ich użytkowania, ale także ciekawy design. Ich profile powstają poprzez klejenie trzech (czasami czterech) warstw drewna, które ma przemienny układ słojów. Dzięki takiej konstrukcji są one odporne na wykrzywianie się w wyniku działania wilgoci (tzw. paczenie się). Z drewna używanego do produkcji tego rodzaju stolarki usuwane są jego wady w postaci sęk i pęcherzy żywiczych. Zapewnia to nie tylko ładny wygląd, ale także trwałość.

Drewno, czyli wiele opcji aranżacji

Bez wątpienia drewno to materiał zapewniający możliwość doboru różnych aranżacji wnętrz. Przede wszystkim umożliwia ono łatwe formowanie, a więc z łatwością można z niego wykonać okna okrągłe i łukowe. Drewniane okna oferowane są w różnych kształtach, ale także rozmiarach. Duże okna wykonane z tego materiału świetnie doświetlają wnętrze i dodają mu charakteru.

Okna drewniane ciepło w domu to podstawa

Okna drewniane dostępne na rynku mają dobrą izolacyjność termiczną. Przedstawia on współczynnik przenikania ciepła (Uw). Im jego wartość jest niższa tym lepiej. Niski współczynnik informuje nas o tym, że niewiele ciepła ucieka przez okna, a siedząc w jego pobliżu nie czujemy chłodu. W ten sposób możemy oszczędzić pieniądze wydawane na ogrzewanie. Na wielkość tego współczynnika w dużej mierze ma wpływ grubość ramy. Przykładowo współczynnik przenikania ciepła dla okna sosnowego mającego ramę grubości 93 mm oraz dwukomorową szybę wynosi około Uw=0,80 W/m2K.

Masz pytania?

Chcesz zadać pytanie związane z ofertą. Zapytaj naszych doradców klienta.

Napisz do nas