Okna aluminiowe od firmy Litex, renomowani producenci.
Litex jest częścią Marki okien Stolbud
okna aluminiowe
barilo
aluprof

Wybór stolarki okiennej dla wielu z nas stanowi wielkie wyzwanie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się okna aluminiowe. Są one nieco droższe od tych wykonanych z plastiku czy drewna, ale mają wiele zalet. Przede wszystkim uwaga zwracana jest na ich trwałość i desing. Ponadto pozwalają one na uzyskanie nie tylko nowoczesnego wnętrza, ale także przytulnego. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

mb 86

MB-86

Systemy okienno-drzwiowe z izolacją termiczną

mb-60

MB-60

Systemy okienno-drzwiowe z izolacją termiczną

mb-70

MB-70

Systemy okienno-drzwiowe z izolacją termiczną

mb 104 passive

MB-104 PASSIVE

Systemy okienno-drzwiowe z izolacją termiczną

Aluminium – idealny materiał konstrukcyjny?

Aluminium to idealny materiał do wykonywania dużych i nietypowych konstrukcji szklanych, takich jak: okna narożne, fasady oraz wielkie przeszklenia. Ma najwyższy stopień stabilności ze wszystkich materiałów używanych do produkcji okien, ale gwarantuje także możliwość doboru kształtów i kolorów.

Jeszcze kilkanaście lat temu okna aluminiowe były uważane za zimne, ale dzięki nowoczesnym technologiom o wiele wzrosła ich izolacyjność. Obecnie aluminium także pod względem tej cechy zajmuje wysokie miejsce.

Aluminium jest także lekkie, plastyczne i ma wysoką odporność na korozję. Warto wspomnieć, że stolarka aluminiowa wytwarzana jest często ze stopu aluminium z domieszką magnezu i krzemu. Pierwszy pierwiastek dodatkowo zwiększa wytrzymałość okien, a drugi ich twardość.

Dowolne rozmiary

Ze względu na wysoką stabilność ram aluminiowych możliwa jest produkcja dużych przeszkleń, które osiągają nawet 170 cm szerokości i 290 cm wysokości. Ponadto z aluminium można tworzyć także wieloformatowe okna narożne, których przeszklenia mogą osiągać 300 cm wysokości oraz 240 cm i 300 cm szerokości.

Stolarka okienna może mieć kształt prostokątny, kwadratowy, łukowy i okrągły. Wiele firm okna aluminiowe wykonuje jedynie na zamówienie ze względu na ich dość wysoką cenę. Jednak ich estetyka i trwałość przesądzają o ich częstym stosowaniu w budynkach użyteczność publicznej, ale także nowoczesnych domach.

okna aluminiowe

Masz pytania?

Chcesz zadać pytanie związane z ofertą. Zapytaj naszych doradców klienta.

Napisz do nas