Jak usunąć taśmę klejącą z okna plastikowego. - Litex
Litex jest częścią Marki okien Stolbud
tasma klejaca okno plastikowe
tasma klejaca okno plastikowe

Kiedy kupujemy okna plastikowe, pokryte są one najczęściej specjalną taśmą. Ma ona za zadanie ochronić ramy okienne przed zarysowaniem, zabrudzeniem czy innymi uszkodzeniami. Może dojść do nich podczas np. montażu okna. Zobacz jak usunąć taśmę klejącą z okna plastikowego aby go nie uszkodzić.

Każdy producent okien stosuje zabezpieczenia w postaci specjalnej ochronnej taśmy klejącej, aby dotarły do klienta w idealnym stanie. Są również specjalne zalecenia do których powinniśmy się stosować, by podczas jej usuwania nie uszkodzić ramy okiennej.

Może jeszcze nie posiadasz dobrej jakości okien, zapraszamy po ofertę na stolarkę okienną Warszawa.

Kiedy powinniśmy usunąć taśmę klejącą z okna plastikowego

Takie zabezpieczenia ram okiennych powinniśmy usuwać jak najszybciej, najpóźniej po miesiącu od zamontowania okien. Kiedy planujemy wcześniejszy zakup okien warto pamiętać, żeby nie robić tego wcześniej niż 3 miesiące przed montażem, bo taki mamy termin w przypadku okien składowanych. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ taśma, która zostaje na ramach okiennych dłużej, jest narażona na działanie czynników atmosferycznych, szczególnie promieni słonecznych. Kiedy zostawimy ją zbyt długo, taśma zaczyna łuszczyć się i kruszyć, ulega tak zwanemu procesowi wulkanizacji i podczas jej odklejania dochodzi do rozrywania się taśmy. Kiedy zatem zwlekamy z usunięciem taśmy klejącej z okna plastikowego w ostateczności zabieg ten może okazać się niemożliwy.

Jak usunąć taśmę klejącą z okna plastikowego?

Kiedy zrobimy to w wyznaczonym czasie, nie będziemy mieć problemów z usunięciem taśmy klejącej z ramy okiennej. Wystarczy, że odhaczymy końcówkę taśmy i lekko ją pociągniemy. Taśma sama zacznie odchodzić od okna. Jeśli jednak taśma została na oknach zbyt długo, wtedy zaczyna się problem. Często wiele osób posiłkuje się acetonem, który możemy znaleźć w zmywaczu do paznokci. Środek, który prawie każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce, zostawmy może dla paznokci. Aceton może zmatowić ramę okna, więc z tym środkiem raczej ostrożnie. Można próbować usuną taśmę klejącą z okna plastikowego za pomocą gąbki i letniej wody z płynem, należy jednak pamiętać aby nie stosować szorstkiej gąbki. Szorowanie czy skrobanie taśmy, może uszkodzić ramę okienną, która w rezultacie straci swoje walory estetyczne.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, niestety dość czasochłonnym, będzie użycie specjalnego urządzenia parowego. Ciśnie gorącej pary jakie skierujemy na zaschniętą taśmę klejącą, pomoże nam skutecznie ją usunąć. Mamy pewność, że rama okienna zostanie bez żądnych uszkodzeń. W momencie kiedy na ramach zostaną nam resztki kleju, możemy użyć specjalnych zmywaczy do plastiku. Są również inne sposoby na usunięcie samego kleju po taśmie, można to zrobić z powodzeniem domowymi sposobami.